Idealna zabawka na prezent

W okresie przedświątecznym zabawki dla dzieci (https://www.taniaksiazka.pl/zabawki-dla-dzieci-c-5000_5249.html) atakują nas w każdej niemal reklamie. Wbrew pozorom mnogość produktów wcale nie ułatwia wyboru. Na jakie produkty warto się zdecydować, chcąc obdarować maluchy?

Zabawki dla dzieci-na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Najważniejszą rzeczą, na jakiej trzeba się skupić, dokonując wyboru zabawki dla dzieci to materiał, z jakiego została ona wykonana. Musi on być bezpieczny oraz trwały, żeby posłużyć maluchowi jak najdłużej. Najpiękniejsza nawet zabawka nie sprawi bowiem radości, jeśli rozpadnie się po kilku minutach zabawy. Ważnym czynnikiem, który należy brać pod uwagę, szukając odpowiedniej zabawki dla dziecka jest wiek obdarowanego. Inne przedmioty interesują dzieci kilkumiesięczne, inne zaś kilkuletnie.

Zabawki dla dzieci najmłodszych

Najmłodsze pociechy nie mają jeszcze dużych wymagań co do zabawek. Istotne jest jednak, by były one stworzone z delikatnych materiałów i nie składały się z małych części. Minimalizuje to ryzyko połknięcia fragmentu zabawki i zadławienia. Dla pociech, które jeszcze samodzielnie się nie poruszają, sprawdzą się np. szumiące misie lub karuzela nakładana na łóżeczko. Malec, leżąc w nim, może obserwować obracające się wkoło postacie i słuchać relaksującej muzyki. Dzieci, które już siedzą lub nawet raczkują czy chodzą, ucieszą się z klocków. Najlepsze będą te, z których da się zbudować wieżę. Świetnie sprawdzą się przeznaczone do tego celu kartonowe kostki, zdobione często postaciami kolorowych zwierzątek.

Książka jako zabawka dla dzieci

Książeczką, która pełni rolę zabawki jest produkt w formie tzw. “quaiet book”. To materiałowa książka z elementami manipulacyjnymi. Posiada strony, które wydają różne dźwięki, np. szeleszczą, piszczą. Lektury z okienkami i elementami przesuwnymi też sprawdzą się jako zabawki dla dzieci.

Zabawki dla dzieci starszych

Starszym dzieciom zdecydowanie łatwiej kupić prezent, ponieważ potrafią one mówić i manifestują, czego chcą. Jeśli nie wiesz, co możesz kupić dziecku w wieku kilku lat, dobrym pomysłem będą np. klocki Lego Duplo, samochodziki lub lalki bobasy.